Super Pop Pink Grapefruit-Kumquat (24 x 0,33 l) Single-Use Cans
€40.56*
Super Pop Pink Grapefruit-Kumquat
The viral trend drink is now available here too: Super Pop Pink Grapefruit-Kumquat! Tangy, fruity and refreshingly delicious, it combines the tart taste of pink grapefruit with the exotic note of kumquat.What makes it special: it's sugar-free and aids digestion thanks to valuable fibre. So you not only enjoy a refreshing taste experience, but also do something good for your body.
Light, sparkling and simply unique – whether on the go, during sports or as a trendy drink at your next party: Super Pop is the must-have drink for anyone who wants more than just refreshment.
Order online now at Dosenmatrosen.de and experience the hype for yourself!
Erfrischungsgetränk.
| Average Nutritional Values | Per 100 ml (as sold) |
|---|---|
| Energy | 31,0 kJ / 7,0 kcal |
| Fat | 0 g |
| ... of which Saturated Fat | 0 g |
| Carbohydrates | 0 g |
| ... of which Sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Ingredients
Wasser, Apfelessig (2,2%), löslicher Ballaststoff Tapiokadextrin, Kohlensäure, Pulver aus Topinambur, Säuerungsmittel Äpfelsäure und Citronensäure; Calciumlactat, natürliches Grapefruitaroma mit anderen natürlichen Aromen, Grapefruitsaftkonzentrat, Ballaststoff Gummi arabicum, färbendes Konzentgrat aus Karotte, Stabilisator Gummi arabicum, Süßungsmittel Stevioglycoside aus Stavia, durch Hitze inaktivierte Lactobacillus plantarum
Additives
mit Süßungsmittel(n)
Login
| Origin: | DE |
| Weight: | 9,000 kg |
| Distributor: | UniBev GmbH, Rotebühlstraße 66, 70178 Stuttgart |
| Product Number: | GL008204.024a |