Super Pop Citrus-Zitronengras-Ingwer (24 x 0,33 l) Single-Use Cans
€40.56*
Super Pop Citrus Lemongrass Ginger – Developed by fitness influencer Pamela Reif:
Super Pop Citrus Lemongrass Ginger is a refreshing, trendy drink straight from the can. Tangy citrus notes meet aromatic lemongrass and a subtle ginger kick – light, sparkling and absolutely unique.Best of all, it's sugar-free, rich in fibre and therefore not only refreshingly delicious, but also aids digestion. This makes Super Pop the perfect fit for a conscious lifestyle.
Whether on the go, after training or as a trendy drink with friends. Super Pop Citrus Lemongrass Ginger is the must-have drink for anyone who wants more than just refreshment.
Order online now at Dosenmatrosen.de and experience the hype for yourself!
Erfrischungsgetränk.
| Average Nutritional Values | Per 100 ml (as sold) |
|---|---|
| Energy | 31,0 kJ / 7,0 kcal |
| Fat | 0 g |
| ... of which Saturated Fat | 0 g |
| Carbohydrates | 0 g |
| ... of which Sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Ingredients
Wasser, Apfelessig (2,2%), löslicher Ballaststoff Tapiokadextrin, Kohlensäure, Pulver aus Topinambur,Calciumlactat, Säuerungsmittel, Äpfelsäure und Zitronensaftkonzentrat, Limettensaftkonzentrat; natürliches Ingweraroma mit anderen natürlichen Aroma, Ballaststoff Gummi arabicum, Stabilisator Gummi arabicum, Süßungsmittel Stevioglycoside aus Stevia, durch Hitze inaktivierte Lactobacillus plantarum
Additives
mit Süßungsmittel(n)
Login
| Origin: | DE |
| Weight: | 9,000 kg |
| Distributor: | UniBev GmbH, Rotebühlstraße 66, 70178 Stuttgart |
| Product Number: | GL008201.024a |