Super Pop Passionsfrucht-Mango (24 x 0,33 l) Single-Use Cans
€40.56*
Super Pop Passion Fruit-Mango
Exotic, tangy and totally trendy – the viral trend drink Super Pop Passion Fruit-Mango delights with its fruity combination of sweet mango and aromatic passion fruit. A refreshing mix that tastes like summer and puts you in a good mood.Best of all: it's sugar-free, contains fibre for digestion and is still incredibly delicious. Whether on the go, after sport or as a trendy drink with friends – Super Pop is the perfect choice for anyone who wants to combine conscious enjoyment with complete refreshment.
Get your tropical energy boost now and order Super Pop Passion Fruit-Mango online at Dosenmatrosen.de!
Erfrischungsgetränk.
| Average Nutritional Values | Per 100 ml (as sold) |
|---|---|
| Energy | 29,0 kJ / 7,0 kcal |
| Fat | 0 g |
| ... of which Saturated Fat | 0 g |
| Carbohydrates | 0 g |
| ... of which Sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Ingredients
Wasser, Apfelessig (2,2%), löslicher Ballaststoff Tapiokadextrin, Kohlensäure, Pulver aus Topinambur,Calciumlactat, Säuerungsmittel: Äpfelsäure und Zitronensaftkonzentrat, Mangosaftkonzentrat; Passionsfruchtsaftkonzentrat, Ballaststoff Gummi arabicum, Konzentrat aus Saflor, Stabilisator Gummi arabicum, Süßungsmittel Stevioglycoside aus Stevia, durch Hitze inaktivierte Lactobacillus plantarum
Additives
mit Süßungsmittel(n)
Login
| Origin: | DE |
| Weight: | 9,000 kg |
| Distributor: | UniBev GmbH, Rotebühlstraße 66, 70178 Stuttgart |
| Product Number: | GL008203.024a |