Super Pop Granatapfel-Himbeer (24 x 0,33 l) Single-Use Cans
€40.56*
Super Pop Pomegranate-Raspberry
Fruity, tangy and totally on trend – Super Pop Pomegranate-Raspberry offers the perfect blend of tart pomegranate and the sweet freshness of ripe raspberries. This viral drink is not only sugar-free, but also rich in fibre to aid digestion.Refreshingly delicious, light and bubbly – whether on the go, during sports or as a trendy drink at your next party: Super Pop Pomegranate-Raspberry is the perfect companion for conscious enjoyment and full flavour.
Order online now at Dosenmatrosen.de and experience the hype for yourself!
Erfrischungsgetränk.
| Average Nutritional Values | Per 100 ml (as sold) |
|---|---|
| Energy | 30,0 kJ / 7,0 kcal |
| Fat | 0 g |
| ... of which Saturated Fat | 0 g |
| Carbohydrates | 0 g |
| ... of which Sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Ingredients
Wasser, Apfelessig (2,2%), löslicher Ballaststoff Tapiokadextrin, Kohlensäure, Pulver aus Topinambur, Säuerungsmittel, Äpfelsäure und Citronensäure,; Calciumlactat, Zitronensaftkonzentrat, färbendes Konzentrat aus Karotte, Ballaststoff Gummi arabicum, Granatapfelsaftkonzentrat, Stabilisator Gummi arabicum, Süßungsmittel Stevioglycoside aus Stevia, Himbeersaftkonzentrat, natürliches Aroma, durch Hitze inaktivierte Lactobacillus plantarum
Additives
mit Süßungsmittel(n)
Login
| Origin: | DE |
| Weight: | 9,000 kg |
| Distributor: | UniBev GmbH, Rotebühlstraße 66, 70178 Stuttgart |
| Product Number: | GL008202.024a |