Paulberger Peach (12 x 0,33 l) Single-Use Cans
€21.48*
Paulberger Peach – your refreshing peach treat!
The fruity Peach variety from PAULBERGER delights with sparkling carbon dioxide and natural fruit flavour, completely without caffeine or taurine. Enjoy only natural flavours and fruit concentrates that are good for your body.The typical PEACH taste is particularly fruity because real peach juice concentrate is used, and the soda is also low in calories. The result is a refreshing drink that is not only delicious, but also vegan and enriched with vitamins.
Order Paulberger Peach online now at Dosenmatrosen.de and experience pure fruit enjoyment.
Kalorienarmes Erfrischungsgetränk mit Pfirsich-Geschmack, angereichert mit Vitaminen.
| Average Nutritional Values | Per 100 ml (as sold) |
|---|---|
| Energy | 78,0 kJ / 18,0 kcal |
| Fat | 0 g |
| ... of which Saturated Fat | 0 g |
| Carbohydrates | 4,5 g |
| ... of which Sugars | 4,3 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Ingredients
Wasser, Pfirsichsaft aus Pfirsichsaftkonzentart (4,5%), Zucker, Apfelsaft aus Apfelsaftkonzentrat (3,5%), Kohlendioxid, Säuerungsmittel (Citronensäure), natürliche Aromen, färbende Konzentrate (Karotte, Saflor), Vitamine (Pantothensäure, Vitamin B6, Biotin, Vitamin B12).
Additives
Login
| Origin: | DE |
| Weight: | 4,440 kg |
| Distributor: | USP Products GmbH, Kaiserswerther Straße 135, 40474 Düsseldorf |
| Product Number: | GL007831.012a |