Fresh Pistachio Dubai Edition (24 x 0,33 l) Single-Use Cans
€35.76*
Get Fresh Pistachio Dubai Edition in a can now!
Fresh Pistachio Dubai Edition brings the taste of the Orient right to your doorstep. This unique soft drink combines the intense, nutty flavour of fresh pistachios with a pleasant sweet note – a true taste experience for those of you who love something special.Inspired by the luxurious flavours of Dubai and based on delicious Dubai chocolate, this drink not only tastes great, but also looks great with its matching design. Perfectly chilled, it is a taste sensation for any occasion.
Order online now at Dosenmatrosen.de and enjoy this unique taste experience.
Kohlensäurehaltiges Erfrischungsgetränk mit Schokoladen-Pistaziengeschmack.
| Average Nutritional Values | Per 100 ml (as sold) |
|---|---|
| Energy | 184,0 kJ / 44,0 kcal |
| Fat | 0 g |
| ... of which Saturated Fat | 0 g |
| Carbohydrates | 10,8 g |
| ... of which Sugars | 10,8 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,0 g |
Ingredients
Wasser, Zucker, Kohlensäure, Säuerungsmittel (Citronensäure, Trinatriumcitrat), Aromen (Pistazie, weiße Schokolade), natürliches Aroma, färbendes Konzentrat aus Distel, Antioxidationsmittel (Ascorbinsäure), Konservierungsmittel (Natriumbenzoat), Planzenöl (Ölpalme), modifizierte Stärke, Natriumoctenylsuccinat, Stabilisator (Glycerinester von Wurzelharzen), Orangenterpene
Additives
mit Antioxidationsmittelmit Konservierungsstoff
Login
| Origin: | DE |
| Weight: | 9,000 kg |
| Distributor: | Boname GmbH, Marconistraße 32, 50769 Köln |
| Product Number: | GL007964.024a |