Cocio Classic Chocolate Milk (0,33 l) Single-Use Cans
€24.73*
Cocio Classic Chocolate Milk at dosenmatrosen.de
Cocio Classic Chocolate Milk is just the thing if you fancy a really creamy chocolate milk. The combination of milk, cocoa and a pleasant sweetness creates a full, rounded flavour that is more reminiscent of drinking chocolate than thin cocoa drinks. Served well chilled straight from the tin, Cocio Classic is the quick and delicious chocolate treat for in between meals.
You can enjoy Cocio Classic Chocolate Milk on its own, for breakfast, after school or work, or simply as a little treat in between. It also goes perfectly with biscuits or cake if you fancy something other than coffee. If you like chocolate and love it nice and creamy, you’ve come to the right place.
Order Cocio Classic Chocolate Milk online now at dosenmatrosen.de and stock up your fridge with creamy chocolate goodness.
Milchmischerzeugnis.
| Average Nutritional Values | Per 100 ml (as sold) |
|---|---|
| Energy | 329,0 kJ / 78,0 kcal |
| Fat | 2,1 g |
| ... of which Saturated Fat | 0 g |
| Carbohydrates | 11,0 g |
| ... of which Sugars | 11,0 g |
| Protein | 3,6 g |
| Salt | 0,1 g |
Ingredients
Trinkmilch, Zucker 6%, fettarmes Kakaopulver 1,5%.
Allergenhinweise
Enthält: Milch von Säugetieren und Milcherzeugnisse (inklusive Laktose).
Additives
Login
| Origin: | DE |
| Weight: | 0,358 kg |
| Distributor: | H & B Handelskontor GmbH, Sauerstraße 17, 24340 Eckernförde |
| Product Number: | GL007847.001a |