Red Bull Summer Edition 2026 sugarfree (24 x 0,25 l) Single-Use Cans
€33.39*
Red Bull Summer Edition 2026 Sugar-Free
For those who prefer sugar-free, the new Red Bull Summer Edition 2026 is also available in a sugar-free version. Same hype, same limited edition, just without the sugar – making it perfect for anyone looking to be a bit more mindful of their health.
Here too, you can be one of the first to try a flavour that everyone will soon be talking about. Look forward to a taste unlike anything you’ve experienced before, and savour the moment when you open the first can while everyone else is still waiting for the release.
32,00 mg caffeine per 100 (ml/mg). Energydrink.
| Average Nutritional Values | Per 100 ml (as sold) |
|---|---|
| Energy | 13,0 kJ / 3,0 kcal |
| Fat | 0 g |
| ... of which Saturated Fat | 0 g |
| Carbohydrates | 11,0 g |
| ... of which Sugars | 11,0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,1 g |
Ingredients
Wasser, Säurungsmittel (Citronensäure), Kohlensäure, Taurin (0,4%), Stabilisator (Stärkenatriumoctenylsuccinat), Säureregulator (Natriumcitrate), Süßungsmittel (Sucralose, Acesulfam K), Koffein (0,03%), Vitamine (Niacin, Panthothensäure, B6, B12), Aromen, Verdickungsmittel (Xanthan), Farbstoff (Riboflavine)
Additives
taurinhaltigmit Aroma: Koffeinmit Farbstoffmit Süßungsmittel(n)
Login
| Origin: | AT |
| Weight: | 6,336 kg |
| Distributor: | Red Bull GmbH, 5330 Fuschl am See, Österreich |
| Product Number: | GL008544.024a |