Red Bull Summer Edition 2026 (24 x 0,25 l) Single-Use Cans
€33.39*
Pre-order the Red Bull Summer Edition 2026 now from Dosenmatrosen
Be one of the first to get your hands on the new Red Bull Summer Edition 2026. This limited special edition is only available for a short time and is just the thing for anyone who loves new products and wants to kick-start that summer feeling with a special energy boost.
Here you’ll get an exclusive, hyped-up variety that’s never been seen before and is already the talk of the town even before the official launch. Secure your cans in advance and look forward to that summer feeling in a can before anyone else even realises just how special this edition is.
32,00 mg caffeine per 100 (ml/mg). Energydrink.
| Average Nutritional Values | Per 100 ml (as sold) |
|---|---|
| Energy | 194,0 kJ / 46,0 kcal |
| Fat | 0 g |
| ... of which Saturated Fat | 0 g |
| Carbohydrates | 11,0 g |
| ... of which Sugars | 11,0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,1 g |
Ingredients
Wasser, Saccharose, Glucose, Säurungsmittel (Citronensäure), Kohlensäure, Taurin (0,4%), Säureregulator (Natriumcitrate), Koffein (0,03%), Vitamine (Niacin, Panthothensäure, B6, B12), Aromen, Farbstoff (Brilliantblau FCF)
Additives
taurinhaltigmit Aroma: Koffeinmit Farbstoff
Login
| Origin: | AT |
| Weight: | 6,576 kg |
| Distributor: | Red Bull GmbH, 5330 Fuschl am See, Österreich |
| Product Number: | GL008543.024a |