Guaraná Antarctica Zero (24 x 0,33 l) Single-Use Cans
€35.76*
Guaraná Antarctica Zero – Brazilian enjoyment without sugar!
The legendary Brazilian soft drink is now available in a sugar-free version! Guaraná Antarctica Zero brings the unique, fruity and refreshing taste of the guaraná fruit – completely sugar-free, but with all the flavour. Sparkling, invigorating and perfect for anyone who wants to cut calories but not cut out the taste!Enjoy ice-cold and feel the Brazilian spirit in every can. Try it now and refresh yourself!
Erfrischungsgetränk mit Guarana-Extrakt. Mit Süßungsmitteln.
| Average Nutritional Values | Per 100 ml (as sold) |
|---|---|
| Energy | 0,9 kJ / 0,2 kcal |
| Fat | 0 g |
| ... of which Saturated Fat | 0 g |
| Carbohydrates | 0 g |
| ... of which Sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,0 g |
Ingredients
Kohlensäurehaltiges Wasser, Säuerungsmittel: E330, natürliche Aromen, Konservierunsstoff E211, Guarana-Extrakt (0,017%), Farbstoff E150d, Süßungsmitteln: (E950, E955)
Additives
mit Farbstoffmit Süßungsmittel(n)mit Konservierungsstoff
Login
| Origin: | PT |
| Weight: | 8,400 kg |
| Distributor: | SUCOs do BRASIL - Productos Latino GmbH, Graf-Landsberg-Straße 9, 41460 Neuss |
| Product Number: | GL008042.024a |