Granini Die Limo Kirsche-Zitrone (24 x 0,33 l) Single-Use Cans
€26.16*
Granini Cherry Lemon Limo – Fruity refreshment with an extra kick
Looking for a lemonade with real flavour? Then try Granini Cherry Lemon! The perfect blend of full-bodied cherry and tangy lemon makes this soft drink a fruity and refreshing experience – not too sweet, not too sour, just right for hot days, social evenings or simply as a snack between meals.Now available at Dosenmatrosen.de in a handy can – enjoy perfectly chilled and quench your thirst!
Kirsch-Zitronen-Limonade.
| Average Nutritional Values | Per 100 ml (as sold) |
|---|---|
| Energy | 155,0 kJ / 37,0 kcal |
| Fat | 0 g |
| ... of which Saturated Fat | 0 g |
| Carbohydrates | 8,9 g |
| ... of which Sugars | 8,7 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Ingredients
Wasser, Zucker, Zitronensaft aus Zitronensaftkonzentrat (4%), Kirschsaft aus Kirschsaftkonzentrat (3%), Schwarzkarottensaft aus Schwarzkarottensaftkonzentrat, Aroniasaft aus Aroniasaftkonzentrat, Kohlensäure, natürliches Kirscharoma mit anderen natürlichen Aromen, Stabilisatoren: Pektin und Johannisbrotkernmehl, natürliches Zitronenaroma
Additives
Login
| Origin: | 040 |
| Weight: | 8,616 kg |
| Distributor: | Eckes-Granini Deutschland GmbH, Ludwig-Eckes-Platz 1, 55266 Nieder-Olm |
| Product Number: | GL008182.024a |