Bey Gazoz Zero by Eko (24 x 0,25 l) Single-Use Cans
€16.56*
Buy Bey Gazoz Zero by Eko online at Dosenmatrosen.de
Bey Gazoz Zero by Eko brings the classic Gazoz flavour back in a sugar-free version in a can. Inspired by Turkish refreshment culture and given a modern twist in collaboration with rapper Eko Fresh, the Zero variant also stands for identity, recognition and a drink that is more than just a standard fizzy drink.
In terms of taste, Bey Gazoz Zero remains light, tangy and lemony fresh with the typical sweet, fruity Gazoz character, just without the sugar. If you’re into zero-sugar drinks but don’t want to compromise on flavour, Bey Gazoz Zero is just the thing for you. Served ice-cold straight from the can, the fresh Gazoz vibe comes across best.
Gazoz BEY Drinks Zero by Eko Fresh.
| Average Nutritional Values | Per 100 ml (as sold) |
|---|---|
| Energy | 5,0 kJ / 1,0 kcal |
| Fat | 0 g |
| ... of which Saturated Fat | 0 g |
| Carbohydrates | 0 g |
| ... of which Sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,1 g |
Ingredients
Natürliches Mineralwasser, Zucker, Kohlensäure, Säuerungsmittel Citronensäure, Aroma, Säureregulator Natriumcitrate, Konservierungsstoffe: Natriumbenzoat, Kaliumsorbat; Süßungsmittel:Acesulfram K, Sucralose; Stabilisator, Polyoxyethylensorbitatantristearat
Additives
mit Süßungsmittel(n)mit Konservierungsstoff
Login
| Origin: | AT |
| Weight: | 7,920 kg |
| Distributor: | Hotblood Energydrinks GmbH, Dieselstr. 30-40, 60314 Frankfurt |
| Product Number: | GL008564.024a |