A&W Root Beer Zero Sugar (12 x 0,355 l) Single-Use Cans
€18.60*
Discover the classic A&W Root Beer Zero Sugar – now without sugar!
Enjoy the full flavour of spicy sassafras, vanilla and herbs, without the sweetness. The refreshing malty and spicy taste offers a welcome change from traditional soft drinks. This full-bodied thirst quencher delights with light caramel and vanilla notes – a treat with no added sugar. Order now at Dosenmatrosen.de and experience the unique taste of A&W Root Beer Zero Sugar!Ideal to enjoy on your own or in good company with friends and family. Treat yourself to your sugar-free root beer now and experience the authentic taste of A&W!
Kohlensäurehaltiges Erfrischungsgetränk.
| Average Nutritional Values | Per 100 ml (as sold) |
|---|---|
| Energy | 0 kJ / 0 kcal |
| Fat | 0 g |
| ... of which Saturated Fat | 0 g |
| Carbohydrates | 0 g |
| ... of which Sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,0 g |
Ingredients
Wasser, Kohlensäure, Zuckerkulör, Konservierungsmittel E 211, Süßungsmittel E 951, Aroma, künstliches Aroma, Säuerungsmittel E 296, Stabilisator E 999. Enthält Aspartam (eine PHENYLALANIN-Quelle).
Additives
mit Farbstoffmit Süßungsmittel(n)enthält eine Phenylalaninquellemit Konservierungsstoff
Login
| Origin: | US |
| Weight: | 4,560 kg |
| Distributor: | Altantic Goody Food Trading, Wienenbuchstraße 45, 45149 Essen |
| Product Number: | GL007752.012a |