28 Black Berry Mix Zero (24 x 0,25 l) Single-Use Cans
€34.99*
Buy 28 Black Berry Mix Zero online at Dosenmatrosen.de
Fancy an energy drink without sugar, but still want it to pack a flavour punch? That’s exactly where 28 Black Berry Mix Zero comes in. This variety features a robust blend of berry flavours, offering a fruity profile that tastes pleasantly full-bodied without being overly sweet.
Served well chilled, this is an energy drink that not only wakes you up but also offers more flavour than many other zero-sugar varieties. 28 Black Berry Mix Zero is perfect for long days, late-night sessions or simply whenever you’re looking for a sugar-free energy drink with a genuine berry flavour.
Koffeinhaltiges Erfrischungsgetränk mit Himbeer-Heidelbeergeschmack. Mit Süßungsmitteln.
| Average Nutritional Values | Per 100 ml (as sold) |
|---|---|
| Energy | 16,0 kJ / 4,0 kcal |
| Fat | 0 g |
| ... of which Saturated Fat | 0 g |
| Carbohydrates | 0 g |
| ... of which Sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,0 g |
Ingredients
Wasser, Açaí-Extrakt, Guarana-Extrakt, Kohlensäure, Koffein, Süßungsmittel (Natriumcyclamat, Acesulfam-K, Aspartam), Vitaminmischung (Vitamin C, Niacin, Pantothensäure, Vitamin B6, Vitamin B12), Inosit, färbendes Konzentrat aus Karotte, natürliches Aroma, Säuerungsmittel (Citronensäure, Milchsäure), Säureregulator (Trinatriumcitrat), Antioxidationsmittel (Ascorbinsäure), Stabilisator (E414). Enthält eine Phenylalaninquelle. Menge bestimmter Zutaten Nähr- und Brennwerte je 100 ml:5), Säureregulator (Trinatriumcitrat)
Additives
mit Aroma: Koffeinmit Farbstoffmit Antioxidationsmittelmit Süßungsmittel(n)enthält eine Phenylalaninquelle
Login
| Origin: | DE |
| Weight: | 6,576 kg |
| Distributor: | Calidris 28 Deutschland GmbH, Boschstraße 14, 22761 Hamburg |
| Product Number: | GL008578.024a |